It's hard to forget
someone,
who gave you so much to
remember.

Dokaž mi to 0.3

20. března 2012 v 21:03 | Wickie |  Dokaž mi to
Ačkoliv to nevypadá, že by jste to moc četli, pro můj dobrý pocit - další díl :D


"No, oni spolu měli nějaké pletky."vysvětloval rychle Jam. "Ale nakonec to dopadlo tak, že jim přišlo, že to jako pár nemá smysl."pokrčil Jam rameny a rukama si hrál s paraplíčkem z koktejlu, které někdo nechal na baru.
"Jame?!"přiběhla k nám Beth. Mě si ani nevšimla, kamaráda popadla za kolena a na barové židličce ho otočila čelem k sobě. "Potřebuju abys něco zkontroloval. A jakto, že nejsi za pultem?"vyhrkla a podrážděně nakrčila čelo.
"Klid, domluvili jsme se přece, že nakonec bude dneska hrát Mark a já budu tancovat."

"No jo vlastně, omlouvám se."řekla a usmála se. Ruce měla pořád na Jamových kolenech a kamarád je za ně chytl. "Hele, já se jdu převléknout. Ty to zkontroluješ, pojď máme pět minut. Slíbila jsem, že začneme přesně v jedenáct."
"Jo jasně."řekl Jam a seskočil z barové židličky, Beth stále držel za jednu ruku a ona ho táhla pryč. "Kámo, za patnáct minut tě najdu a pokecáme, jo?"řekl Jam a Beth se na mě poprvé podívala, aby zjistila, proč Jam zdržuje.
"Dámy a pánové, rád bych vám představil skvělý tanec, který jste měli možnost shlédnout a naučit se díky videu na našich stránkách. Jíííízdáá začíínááá."řekl DJ, který to dnes vzal za Jama. Na parketu se začala tvořit jakási formace, Beth jsem zahlédl uplně v předu s Brandonem a za ní byl Jam s jakousi dívkou.
Všichni čekali, až se to na parketu dá nějak dohromady a já mezitím sledoval Beth, která svoje kraťasy vyměnila za krátkou džínovou sukni a tričko které předtím měla (když mluvila s Jamem) za kostkovanou košili s krátkým rukávem, u které schválně nechala rozepnutý o knoflíček víc.
A pak se hudba rozjela. Poznal jsem první tóny Livin La Vida Loca a celé uskupení se dalo do pohybu. Sledoval jsem Beth, jak se usmívá a u tance si zpívá a byl jsem dost překvapený (asi jako všichni ostatní, co tam zrovna byli), když se u slov ,dancing in the rain' snesla k zemi malá sprška kapiček.
Dívky svůdně tancovaly před chlapci, kteří po nich toužili. Všichni se kroutili v záplavě emocí a pocitů, byli nadšení ze zabudovaného systému, který je lehce postříkal při každé zmínce o tanci v dešti.
"Jooo!"křikla na konci tance Beth, když si jí s posledními tóny přitiskl Brandon k sobě a oba se na sebe vesele usmívali. Jam vesele povyskočil a nadšeně objal Beth i Brandona.

….

"Beth, chtěl bych ti někoho představit."řekl Jam. Seděli jsme spolu na barových židličkách a on ji chytil za ruku, zrovna když procházela.
"Co?"podívala se zmateně.
"Tohle je můj kamarád Nick,"ukázal na mě. "Nicku, tohle je Beth."
"Těší mě."usmál jsem se jak nejlépe jsem svedl a podal jí ruku. Jemně ji stiskla a vytáhla jeden koutek k úsměvu. "Moc vám to dnes šlo. Myslím, tanec."
"A ty jsi co, hledač talentů?"zasmála se. Od jiných by to bylo znělo zle, ale jakým tónem to pronesla ona, znělo to docela vesele.
"Ne, to vážně ne."
"Jo, já vím."řekla. "Četla jsem o tobě. Netancuješ."
"To sice ne, ale pokud bys chtěla... mohl bych ti něco najít."nabídl jsem a usmál se.
"Jo, to vážně díky, ale já bych ráda pro talent, ne z protekce."usmála se na mě trochu přidrzle, což ostatně taky byla. Přidrzlá.
"Víš, Bethiným velkým snem je dostat stipendium na vysoké."prozradil Jam a objal ji kolem ramen.
"No to děkuju, vyzrazuješ tu celý můj životopis nebo co?"zasmála se a jeho ruku ze svých ramen shodila. "Jestli jo, nezapomeň mu říct celý můj rodokmen."vesele se na Jama pousmála a ladným krokem odešla na druhý konec baru za Brandonem, kterému dovolila, aby ruku kolem jejích ramen měl.
"Co jsi myslel tím, že se snaží získat stipendium?"zeptal jsem se zvědavě, když mi nádherná Beth zmizela i s Brandonem, který měl přes své vlasy zase kšiltovku, z dohledu.
"No,"odmlčel se Jam. "Nevím, jestli ti to můžu všechno říct. I když, není to tak velké tajemství."
"Tak mluv."pobídl jsem ho nadšeně. Jakákoliv nová informace o Beth mě dělala nadšeným.
"Beth a Chico si zřídili tenhle klub a to udělali, když se odstěhovali od svých rodičů, kteří jim na to nechtěli ani trochu přispět."začal Jam a já na jednu stranu děkoval, že je tak upovídaný a nemusím to z něj tahat jako z chlupaté deky. "Vlastně, na začátku to byl jen klub Chica, ale dostal se do problémů - peníze, znáš to. Beth se mu rozhodla pomoct, je to bratr, ne? A tak si klub dali na polovinu, od té doby se mu docela daří, sice měl krušné začátky, ale dnes ho vidíš."rozmáchl Jam rukama.
"Jo, je dost pěkný."souhlasil jsem a rozhlédl se po interiéru.
"Ale znáš to, něco to stojí. Elektřina, výbava a taky platy pro ostatní. Zkrátka, Beth by ráda na vysokou, a i když peníze mají, nemůže si dovolit školu platit. Jsou špatné měsíce, když přijde málo lidí - málo peněz. Nemůže to udělat ani kvůli sobě, ani kvůli bratrovi."
"To chápu."přikývl jsem. Mám taky bratry a kdybychom na tom byli jinak, než jsme, asi bych se taky staral o jejich peněžní situaci.
"Letos to zkoušela, ale stipendium dali nějaké holce, co měla praxi. Byla v nějakém videoklipu."ušklíbl se pohrdavě Jam. "Beth řekli, že neberou jako praxi to, že tu v klubu tancuje, i když to udělala jako placenou práci, víš jak to myslím."
Jam to sice konstatoval, ale já stejně odpověděl. "Jasně, prostě udělala tanečníky součástí - pracovníky - klubu."
"Všichni se jí a Brandonovi snažíme pomoct."řekl posmutněle Jam a pak rukou naznačil nějakému chlapci za barem, který mu pohotově nalil sklenku jakéhosi mě neznámého drinku.
"Brandon chce taky na vysokou?"řekl jsem a trochu jsem se ušklíbl.
"Ne, ten si chce jen udělat licenci, aby pak mohl on a Beth učit. Jsou to blázni, prostě chtějí dávat hodiny tance a tak."
"Aha."kývl jsem a sledoval kámoše, jak do sebe klopí pití. "Mě taky."požádal jsem tedy chlapce, abych nevypadal zvláštně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ája Ája | 21. března 2012 v 16:35 | Reagovat

Pěkné, pěkné. Honem další! .)

2 Andy Andy | Web | 24. března 2012 v 12:44 | Reagovat

Jak se o ni pořád zajímá :-D Těším se na další díl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama